Ceny kuchyní určuje mnoho faktorů

Ceny kuchyní určuje mnoho faktorů

27. 1. 2012, 9:37

Kuchyňskou linku dnes pořídíte v ceně již od pár tisícovek až po několik desítek tisíc. Při skutečně luxusním provedení a vybavení se přitom může cena kuchyně a všech spotřebičů a doplňků vyšplhat až na několik set tisíc korun.

Co má naše kuchyně plnit za úlohu?

Než se pustíme do obcházení obchodů s nábytkem a kuchyňských studií, měli bychom si v klidu ujasnit, jaké jsou naše představy o tom, jaké funkce budeme chtít, aby naše kuchyň splňovala, které spotřebiče chceme v kuchyni umístit a konečně i to, jaké doplňky bychom v nové kuchyni rádi měli. Ne nepodstatnou je pochopitelně i odpověď na otázku, kolik peněz hodláme do naší nové kuchyně investovat.

Pryč jsou doby, kdy hospodyňkám na začátku minulého století vystačila kredenc na hrnce, talíře a příbory, dvojitý dřez na mytí nádobí a sporák na uhlí s dobrým odtahem do komínu. Třebaže se v českých domácnostech ještě stále často setkáváme se skromným vybavením kuchyní, obsahujícím jen plynový nebo elektrický sporák v kombinaci s horkovzdušnou troubou, lednici kombinovanou s mrazákem, zakomponované do sektorové dřevotřískové a tedy levné kuchyňské linky, vzhled a funkce moderní kuchyně jsou tomuto příklady na hony vzdáleny.Moderní kuchyni se vrací i význam, který měla celá staletí, jako centrum společenského dění celé rodiny. Všichni známe klasickou panelákovou kuchyň, do které se stěží vešla kuchařka a kterou umístění sebemenšího jídelního stolu učinilo prakticky neprůchodnou. Dnes vítězí rustikální kuchyně na míru, prostorné, s kvalitními obklady, bohatě vybavené vší možnou kuchyňskou technikou a spotřebiči, o kterých se ještě minulé generaci hospodyněk ani nesnilo.

Kuchyně se navíc propojením s obývacím prostorem stávají skutečným středobodem domácnosti, místem nejen ke společnému stolování, ale i místem k přijímání návštěv přátel. I proto je třeba při výběru vzhledu a funkcí naší nové moderní kuchyně vybírat velmi pečlivě.

A začít můžeme hned na internetových stránkách výrobců a kuchyňských studií, kde najdeme i orientační ceny jednotlivých spotřebičů, doplňků i základních nábytkových komponentů. Pro detailní nabídku a objednání zaměření celé kuchyně se pak s předběžnou představou vydáme přímo k vybranému prodejci nebo výrobci.


Další články, které se týkají ceny kuchyní

Levné kuchyně
Levné typizované kuchyně
Ceny kuchyní určuje mnoho faktorů
Levné a moderní kuchyně jsou nutností dnešní doby
Kuchyně podle cenyelnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 111286 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2