Jaké obklady do kuchyně?

Jaké obklady do kuchyně?

24. 1. 2012, 11:04

V posledních letech nabývají kuchyňské obklady stále na větší rozmanitosti. To se týká jak velikosti obkladů a dlažby, tak barevnosti. Módní jsou jak velké obkladačky, tak i drobná mozaika, skleněné obklady nejsou výjimkou.

Obklady i dlažba do kuchyně

Stále oblíbená je kombinace obkladů na stěnách kuchyně s dlažbou na podlaze. Je to velmi praktické řešení, nepříliš náročné na údržbu, a zároveň velmi atraktivní. Obklady a dlažba umožňují řadu kombinací a zároveň dávají prostor tvůrčímu přístupu. Například motiv na podlahové dlažbě se může ve vhodné podobě opakovat na obkladech. Takových možností je celá řada.

Je libo mozaiku?

Obkladačky v kuchyni sice nejsou vystaveny různým povětrnostním vlivům, ale zároveň se od nich vyžaduje, aby byly pevné v ohybu, tvrdé, odolné proti změnám teploty i vůči chemikáliím používaným v kuchyni. Obkladačky mohou být v hladkém provedení, s lesklou, polomatnou nebo matnou glazurou, v jednobarevném nebo vícebarevném provedení, dekorované různými technikami, obtisky či ruční malbou.

Materiály dlažby

Obklady a dlažbu můžeme vybírat z různých materiálů. Můžeme volit mezi keramickými obklady a dlaždicemi, mezi porcelánovými obklady a dlaždicemi nebo skleněnými obklady a dlaždicemi. Keramické obklady a dlaždice jsou velmi odolné a dají se snadno čistit. Porcelánové obklady a dlaždice jsou odolné proti poškrábání a prasklinám a vydrží velké zatížení chůzi. A konečně skleněné obklady a dlaždice jsou ideální na obložení kuchyně a mají schopnost odrážet světlo.

Mozaikové obklady

Obklady z mozaiky vytvářejí pak exkluzivní prostředí a dodávají obloženému prostoru luxusní vzhled. Dnes už ani neplatí, že mozaika může mít jen kostičkovaný tvar, ale můžeme si vybrat mozaiku ve tvaru obdélníků nebo kosoúhelníků. S mozaikou je i jednoduchá manipulace, protože je na papírové podložce. Mozaika má vysokou životnost, je odolná vůči mrazu a barevně stálá. Kromě skleněné mozaiky existuje i mozaika kamenná, nerezová a keramická v různém barevném i tvarovém provedení. Výběr je široký a fantazii se meze nekladou.Další články na téma Obkladů kuchyně

Moderní kuchyně a skleněné obklady
Obklady kuchyní
Jaké obklady do kuchyně


elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 311054 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0