Kuchyně podle ceny

Kuchyně podle ceny

27. 1. 2012, 9:36

Při hledání té nejoptimálnější podoby naší budoucí kuchyně se jako na jeden z důležitých faktorů díváme i na její cenu, která se může pohybovat od několika set korun za běžný metr, až po několik desítek tisíc za tuto podivnou jednotku.

Cena kuchyně se spotřebiči a montáží nebo bez nich?

Cena za tzv. běžný metr je cenou, kterou zaplatíme za jeden metr šířky při zakoupení kuchyňských skřínek v dané kvalitě použitých materiálů, povrchové úpravy a kování. V této ceně pochopitelně nejsou započítány ceny případně zakomponovaných spotřebičů, ani cena montáže. Jak cena potřebičů, tak i cena montáže mohou celkovou cenu kuchyně posunout o několik řádů výš.

Cenu kuchyně za běžný metr proto dnes najdeme spíše v nabídce kutilských prodejen a uvádí ji i jako jen orientační pouze málo současných výrobců a prodejců, protože právě ceny a množství spotřebičů jsou v současné době určující pro celkovou cenu kuchyně. Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy jsme museli podobu naší kuchyňské linky v obchodě s nábytkem přizpůsobovat tomu, jaké spotřebiče se nám podařilo sehnat v obchodech s výrobky elektro. Současná kuchyňská studia a specializované prodejny už nabízejí kromě samotných skříněk i všechny požadované spotřebiče, doplňky a vlastně veškeré vybavení, mnohdy včetně značkového nádobí. To pochopitelně není započítáno v základní ceně námi vybrané kuchyně.

Co je započítáno v základní ceně kuchyně

Naopak v ní započítána je nebo by alespoň být měla, cena dopravy, montáže nábytku, zabudování všech vestavěných spotřebičů a pochopitelně i veškeré finální instalace – tedy připojení elektrospotřebičů, instalace připojení vody a odpadu i zabudování klimatizačních prvků.

Vliv vnitřního vybavení na cenu

Na konečné ceně naší kuchyně se bude významnou měrou podílet i vnitřní vybavení skřínek. Veškeré komponenty pro odkládání nádobí a příborů, stejně jako pro skladování potravin, najdeme v široké škále jak co do provedení, tak i co do ceny. Totéž pochopitelně platí i o nabídce a cenách ůchytek a veškerého nábytkového kování, nabídce dřezů, vodovodních baterií, stejně jako obkladů.

Určit si tedy předem cenu naší budoucí kuchyně je tak práce nejspíš zbytečná, protože skutečně kvalitní výrobky nás v konečném součtu vyjdou podstatně dráž, než jsme původně předpokládali.


Další články, které se týkají ceny kuchyní

Levné kuchyně
Levné typizované kuchyně
Ceny kuchyní určuje mnoho faktorů
Levné a moderní kuchyně jsou nutností dnešní doby
Kuchyně podle cenyelnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 90534 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0