Kuchyně podle našich představ

Kuchyně podle našich představ

19. 1. 2012, 11:58

Hodně článků a komentářů na diskuzních fórech se věnuje srovnávání cen levných kuchyní, mnohé diskutují na téma moderních kuchyní nebo i kuchyní na míru, ale málokteré se věnují doplňkům, které hospodyňkám usnadňují práci.

Ceny kuchyní bez nádobí klesají k nule

Samozřejmě, že je pro každou hospodyňku důležité rozmístění jednotlivých skřínek, jejich velikost a také funkce všech nejrůznějších velkých kuchyňských spotřebičů, jejich každodenních téměř nepostradatelných pomocníků, ale stejně důležitý je i obsah skřínek, to, co se skrýva za jejich dvířky, v šuplících a na poličkách. Pro mnohé hospodyňky je sebekrásnější kuchyň právě bez těch zdánlivých drobností bezcennou.

Mnozí z nás si pamatují, že před několika desetiletími byla jednou z nepostradatelných součástí kuchyně elektrická Remoska. To byla pečící pánev, v níž maminky a babičky pekly buchty, stejně jako maso nebo třeba sladký rýžový nákyp, a na níž nedaly dopustit.

Sedmdesátá léta a kuchyně

V sedmdesátých letech byl téměř neodmyslitelnou součástí vybavení českých kuchyní Papinův tlakový hrnec a především Sifon, neboli lahev na výrobu sodové vody, k čemuž sloužily sifonové bombičky, obsahující stlačený vzduch nebo možná jiný plyn, který ve směsi s vodou tvořil něco, co by dnešní generace nazvaly perlivou vodou.

Ve stejné době stál snad na každé kuchyňské lince velký a hlučný mixer, kombinovaný s mlýnkem na kávu. Ostatně mlýnky – na maso, na strouhanku, na mák, ty byly také v osmdesátých letech nepostradatelné.

Devadesátá léta a kuchyně

Příchod let devadesátých přinesl do našich domovů nejprve vodní filtry, to když jsme podlehli propagandě a silné reklamní kampani, abychom po dlouhých letech nepili zkaženou vodu, ale jen právě tu jedinou zaručeně čistou z našeho nového filtru. A pak do našich domovů vtrhli i další kuchyňští pomocníci – fritovací hrnce, sendvičovače, toustovače, vaflovače, kávovary, grily a především populární kuchyňské roboty. To vše následováno mikrovlnými troubami, domácími pekárnami, odšťavovači a vším dalším, bez čeho se dnes hospodyňka nemůže obejít a bez čeho si snad moderní kuchyň ani nedokáže představit.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 75442 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0