Kuchyně

Kuchyně

19. 1. 2012, 11:59

"Láska prochází žaludkem" je známé české přísloví. Dalo by se parafrázovat na "láska prochází přes kuchyň (nebo alespoň přes kuchyňskou linku)". Dobře zařízená kuchyň je vedle ložnice základem každé spokojené domácnosti.

Kuchyně - kuchyňská linka

Kuchyňská linka je v dnešní době nezbytnou součástí každé kuchyně v domácnosti. Základním prvkem kuchyňské linky je pracovní plocha, na které se odehrává příprava jídel. Poblíž této plochy se obvykle nachází skřínky na nádobí, zásuvky na příbory, sporák, lednice, myčka nádobí, dřez, mikrovlnná trouba a další přístroje a pomůcky nezbytné pro uchovávání a přípravu jídel, jejich servírování a následný úklid po konzumaci.

Kuchyňské linky jsou na nábytkovém trhu nabízeny specializovanými firmami od nejjednodušších skřínek s pracovní plochou a dřezem až po veliké komplexy se zabudovanými kuchyňskými spotřebiči v cenách od několika tisíc až po několik desítek až set tisíc Kč. Při pořizování kuchyňské linky je nejrozumnější cestou poradit se z odborníky s kuchyňských center, kteří vám zpracují návrh vybavení kuchyně včetně kuchyňské linky přizpůsobený jak vašim možnostem finančním tak i prostorovým.

Klasickým materiálem pro kuchyňské linky je dřevo, v panelových bytech se často ještě setkáme s plechovými skřínkami. Pracovní plocha bývá umístěna na skřínce, do které jsou do polic ukládány hrnce a do zásuvek příbory a drobné kuchyňské pomůcky. Pracovní plocha bývá obvykle kryta velmi folií odolávající vodě i ostrým předmětům. Vedle pracovní plochy bývá obvykle umístěn nerezový dřez (jednoduchý či dvojitý) s tekoucí teplou a studenou vodou. Pokud není přímo zabudován do pracovní plochy nachází se poblíž i elektrický či plynový sporák s několika plotýnkami, případně i s troubou. Na zdi nad pracovní plochou bývají namontovány skřínky na talíře, sklenice a hrnečky a případně i různé závěsy na kořenky, měchačky, naběračky a další v kuchyni potřebné věci.

Tak jako sporák mohou být do kuchyňské linky přímo zabudovány další kuchyňské spotřebiče jako myčka nádobí, lednička, mikrovlnná trouba nebo je s nimi v návrhu kuchyně počítáno jako se samostatnými přístroji.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 76223 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0