Návrh kuchyně – práce pro počítač

Návrh kuchyně – práce pro počítač

31. 1. 2012, 10:04

O tom, že počítače usnadnili život mnoha z nás, snad není třeba diskutovat. Také v oblasti bytových architektů počítače značně urychlily tvorbu návrhů interiérů našich domácností. Výjimkou samozřejmě nejsou ani návrhy kuchyní.

Kuchyňské spotřebiče mění tvář našich domácností

Před několika málo lety bylo vrcholem bytové architektury v oblasti kuchyní vkusné zakomponování vysokých lednic, kombinovaných s mrazákem, do sestavy klasických kuchyňských skřínek. Poslední roky však přinesly podstatné rozšíření počtu spotřebičů umístěných v našich kuchyních tak, že by si naše babičky běžnou kuchyň lehce popletly s výzkumnou laboratoří. A možná i proto návrhům našich kuchyní věnují výrobci nábytku i spotřebičů takový význam.

Návrh kuchyně

Začlenění všech moderních pomocníků našich kuchařek do jedné jediné místnosti se stalo postupně tak náročným úkolem, že je dokáže v požadované kvalitě a čase nabídnout jen počítač. Specializované počítačové programy nám v několika málo minutách připraví pohled na naši novou kuchyň se všemi nejmodernějšími spotřebičl. A že jich máme dnes k dispozici skutečně nepřeberné množství.

Kuchyňské spotřebiče

K tradičním lednicím a plynovému sporáku s troubou na pečení přibyly i další, téměř nepostradatelní pomocníci. Běžnou samozřejmostí se v českých domácnostech stává myčka nádobí, speciální mrazák, oddělený od tradiční ledničky, která se nám od dob našich babiček zvětšila několikanásobně. Součástí moderních kuchyní jsou i kávovary, mikrovlnné trouby, fritovací hrnce, grily, vodní filtry, digestoře, drtiče odpadů, domácí pekárny a celá plejáda robotů, šlehačů, mixerů a jiných drobných domácích elektrospotřebičů.

Moderní kuchyňské linky

Nezbytností se v moderních kuchyních staly i speciální skřínky, plnící funkci spíže, nejrůznější klimatizační jednotky, protipožární a jiné alarmy a zapomenout nesmíme ani na obrazovky televizorů nebo monitory počítačů, umístěné v našich kuchyních. Všechny tyto součásti moderní kuchyně vyžadují svůj pracovní a mnohdy i úložný prostor a dostatek přístupných elektrických přípojek.

Návrh a realizace kuchyně

Návrh kuchyně a jeho realizace už zdaleka není jen záležitostí architekta, truhláře a instalatéra. Architekta nahradily počítačové programy, z nichž mnohé si může každý zájemce stáhnout zdarma na internetu nebo s nimi pracovat on-line. Truhláře a instalatéra doplnili i elektrikáři, specialisté na vzduchotechniku, televizní technici a v mnoha případech i specialisté IT a bezpečnostní technici.

Naše kuchyně se za méně než dvě desetiletí proměnily téměř k nepoznání a je jen otázkou, jak se změní za další dekádu.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 95373 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0