Nejdůležitější místnost - kuchyně

Nejdůležitější místnost - kuchyně

19. 1. 2012, 11:59

Kuchyně je místnost v lidském obydlí, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava. V přeneseném významu slovo kuchyně také označuje způsob přípravy jídla. Takovouhle nebo velmi podobnou definici najdeme v encyklopediích a slovnících pod pojmem „kuchyně“.

Proč je kuchyň nejdůležitější

O co jednodušší než my to měli pravěcí lidé, když si takovou kuchyni pořizovali – kuchyně byla vlastně jedinou místností v jejich obydlí. A její zařízení? Ohniště uprostřed, o něco později kamna, pec či krb. Několik hliněných misek a talířů, dřevěné lžíce, kotlík tak objemný, aby pojmul jídlo pro celou tlupu, rodinu.

Zařizování kuchyně

Kuchyňská linka, dřez, sporák, trouba, gril, myčka, varná konvice, toastovač, topinkovač, vaflovač, a tak dále a tak dále. Jak velký kuchyňský stůl? Kolik židlí? Nebo raději rohovou lavici? Lustr nebo bodové osvětlení? Parkety, plovoucí podlaha nebo tradičně linoleum? O tohle všechno a mnoho dalšího máme zařizování kuchyně my dnes.

Navrhnout kuchyni tak, aby byla její cena co nejnižší, vybavení co nejmodernější a využití co nejjednodušší, nejpraktičtější, nejefektivnější není zdaleka jednoduchou záležitostí. Mnozí z nás proto využívají služeb návrhářů, odborných nábytkových designerů.

Levná nebo moderní?

Levná nebo moderní kuchyně? Nabídky nás ujištují, že se tyto možnosti zdaleka nevylučují. Výrobci kuchyňského vybavení nás zahlcují nepřeberným množstvím variant, jak kuchyň zařítit moderně za přijatelnou cenu. Nakoupením několika kuchyňských spotřebičů najednou lze většinou získat výrazné slevy a ušetřit tak spostu peněz. Tuto možnost dnes nabízí většina prodejců.

Nechte si poradit

Důležitý je návrh kuchyně. Vše dopředu naplánovat tak, abychom zaplatili pouze za to, co nám opravdu bude sloužit a vyhovovat. Především v případě, že zařizujeme zcela novou kuchyni, je dobré nechat si poradit od odborníků. V podstatě každá prodejna kuchyňského vybavení dnes nabízí zároveň poradenské služby.

Specifickým typem jsou pak kuchyně na míru. Poplatky za nájmy stoupají, lidé proto vyhledávají byty s menší rozlohou či méně místnostmi. Velmi často je plocha bytu zmenšena právě na úkor kuchyně. Všichni víme co si představit pod pojmem jedna,dva či tři plus KK. Tak zvaný kuchyňský kout je jistě nutné zařizovat s rozmyslem. Navržení kuchyně na míru zajistí, že i malý prostor bude vybaven hezky, levně a zároveň prakticky.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 81867 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2