Nová kuchyně

Nová kuchyně

31. 1. 2012, 10:04

Omrzela vás vaše stará levná kuchyňská linka, kterou jste si pořídili za pár tisícovek před lety, když jste si pořídili svůj první, tehdy ještě mládenecký, byt? Nevyhovuje už vaše stará kuchyň potřebám rodiny? Pořiďte si novou!

Sporák a dřez v kuchyni nestačí

Podobnou situaci znají nepochybně mnozí, kteří si zvykli žít dlouhé roky tzv. singl, ale teď se před nimi otevírá rodinný život. Při osamoceném životě jsme si jistě jako jednu z priorit nekladli vzhled a vybavení kuchyně. Popravdě, stačil nám dřez s tekoucí teplou vodou pro umytí skleniček i hrnků od kafe, a možná i těch pár talířů a příborů, které jsme za týden našpinili. Sporák nám plně nahradila elektrická konvice na vodu.

Horkovzdušnou troubu plně zastoupila trouba mikrovlnná na ohřev jídla přineseného z oblíbeného fast foodu, a ti náročnější si navíc pořídili topinkovač nebo fritézu.

Rodinný život klade větší nároky i na kuchyň

I když se v jednom bytě sejdou dva jedinci, zvyklí dosud na život ve stylu singl, stane se pro ně zpravidla kuchyň podstatně frekventovanějším místem jejich bytu. A najednou zjišťujeme, co všechno bychom do naší nové kuchyně potřebovali, abychom se nestali jen „otrokem plotny“.

Kuchyňské spotřebiče

Moderní kuchyňské pomocníky si dnes může dovolit pořídit téměř každý, ale i zde je samozřejmě nutný pečlivý výběr. Už jen proto, abychom na všechny ty mixéry, roboty, otevírače konzerv, sendvičovače, grilly a třeba i kávovary měli dostatek místa pro uskladnění a odložení.

Změna kuchyně začíná v kuchyňském studiu

Stejně tak bychom se měli rozmyslet, a to i s ohledem na plánované přírůstky v domácnosti, jaké pomocníky z kategorie bílé techniky budeme potřebovat. Vystačí nám kapacita běžné kombinované ledničky s mrazákem, nebo dáme přednost samostatnému mrazáku a třeba i stroji na výrobu ledu do našeho oblíbeného drinku? Využijeme sporák kombinovaný s horkovzdušnou troubou nebo nám postačí varná deska a nová mikrovinka? Potřebujeme myčku nádobí, zabudovaný kávovar nebo třeba větší fritézu a samostatný grill?Až budeme mít v tom všem jasno, pak je ten správný čas pro návštěvu vybraného kuchyňského studia.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 91475 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0