Obklady do každé místnosti

Obklady do každé místnosti

7. 3. 2013, 16:16

Pokud hovoříme o obkladech v bytě či domě, celkem automaticky se nám vybaví jak pracně jsme vybírali kachlíky v koupelně, strohé bílé obklady na toaletě, maximálně nový mozaikový obklad naší kuchyně

Obklady ze dřeva

Přitom ještě před pár lety byly běžnou součástí našich domácností, a mnohde jsou dodnes, obklady dřevěné. Borové palubky byly před dvaceti lety téměř povinnou součástí českých panelákových předsíní nebo jídelních koutů našich kuchyní nebo obýváků. Mezi českými vilami, chatami a chalupami bychom našli asi jen málo takových, které nikdy nezdobil obklad z dřevěných palubek nebo panelů dýhovaných vzácnými druhy dřevinDnešní moderní trendy přicházejí s úplně jiným řešením. Tím jsou kamenné obklady, ať už imitující přírodní materiály nebo rovnou skutečné kameny. Celkem pochopitelně jsou tyto materiály cenově náročnější, ale o to působivější.

Obklady z kamene a napodobenin

Imitace skutečných kamenů jsou vyráběny na bázi sádry a jiných materiálů, a jsou ideální pro téměř všechny povrchy. Jejich montáž je velmi snadná a jsou využitelné jak pro venkovní, tak i vnitřní použití.Různé imitace napodobují různé přírodní materiály - břidlici, leštěné kameny, staré hradní zdivo nebo i klasickou cihlu. Tyto druhy obkladů je možné mechanicky opracovávat a s pomocí emulzních barev je dokonce dekorovat. Navíc se tyto obklady výborně hodí jak do prostředí našich domů a bytů, tak i třeba do hotelových recepčních hal a vstupních prostor kancelářských budov nebo jejich chodeb. Mnohé obklady jsou ručně vyráběny z kvalitních surovin a jsou použitelné na jakýkoli stabilní povrch. Zajímavým řešením je i kamenný obkladový aglomerát ve tvaru potočních a říčních oblých kamenů. Mnohé materiály jsou tak věrnými imitacemi, že rozeznat je od skutečných kamenů, dokáže jen opravdový odborník.

Užití kamenných obkladů

Obklady se používají jak na venkovní fasády, tak i v interiérech, kde se stávají stále oblíbenějšími i v kombinaci s dřevem. No uvidíme, jak dlouho si svou popularitu udrží.

Zobrazení: 126514 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0