Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně

6. 2. 2012, 15:26

Každá kuchyň je výzvou pro kuchařku, aby předvedla své umění. Nová kuchyň je pro změnu výzvou pro ty, kteří kuchyň připravují – od návrhu kuchyně, kdy musí být zřejmé, zda bude kuchyň rohová, moderní, rustikální a zda bude kuchyň levná.

Rekonstrukce kuchyně je skvělý plán

Rekonstrukce kuchyně se musí pečlivě naplánovat, aby se stala místem, kde bude každý vařit s radostí, kde bude příjemné prostředí. Rozhodně je třeba nastudovat předtím pečlivě ceník kuchyní, aby bylo zřejmé, zda se pustíme do rekonstrukce „levné kuchyně“, nebo budeme mít na zřeteli jen to, aby byla kuchyň moderní, když půjde o rekonstrukci panelákové kuchyně.

Návrh kuchyně je základ

Bez ohledu na to, zda plánujeme zcela novou kuchyň – od základu, nebo rekonstrukci původní, třeba panelákové kuchyně – je důležité připravit si návrh kuchyně, podle kterého už bude zřejmé, zda půjde o levnou kuchyň, nebo zda si pořídíme kuchyň za cenu převyšující třeba sto tisíc korun. V obou případech je příjemné, když se zrovna poskytuje na kuchyně sleva.

Kuchyňská studia najdeme ve všech koutech státu, ale velký výběr kuchyní je v Praze. Třeba v sousedství vinohradské tržnice jsou hned čtyři prodejny.

Návrh kuchyně je skutečně na míru a my už víme, kde bude osvětlení kuchyně, zda bude rohová, s pracovní plochou jen mezi spodní a horní řadou skříněk nebo třeba i v prostoru.

Praktické jsou kuchyně rohové

K typizovaným standardním kuchyním dnes patří i kuchyně rohové, které řeší prostor účelně a skvěle zohledňují ergonomii kuchyně, která je důležitá především s ohledem na zdraví těch, kteří se v ní často pohybují. Proto je např. důležité, v jaké výšce je pracovní deska, kde je umístěný dřez a sporák nebo varná deska, trouba, pracovní plocha…

Mnoho účelných rad najde každý, kdo plánuje budování kuchyně a nebo její rekonstrukci, např. na www.elnar.cz, kde zájemcům poradí i s plánovačem kuchyně.

Doplňky do kuchyně

Práci v kuchyni usnadňují samozřejmě nejrůznější doplňky, kterých je na trhu opravdu řada. Vůbec není podstatné, zda jde o kuchyň sektorovou, rohovou nebo třeba kuchyň rustikální, o kterou je poměrně velký zájem, který dokládá návrat k tradiční kuchyni, kde se odehrával ve velké míře rodinný společenský život. Ovšem nejrůznější doplňky do kuchyně, moderní technika, v nich jsou samozřejmostí.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 131319 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 2