Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně

24. 1. 2012, 10:16

Tak jako existují různé trendy v oblečení či úpravě účesů, tak existují trendy i ve vybavení domácnosti. Někdo má rád moderní nábytek a jiní dávají přednost již prověřené klasice. A právě rustikální kuchyně jsou toho důkazem.

Rustikální kuchyně se hodí do bytu i domu

Dá se diskutovat o pojmech moderní kuchyně či levná kuchyně. Ale stále to může být právě ta klasika, kterou hledá stále více lidí. Rustikální kuchyně může být přeci i moderní díky svému vybavení kvalitními doplňky. Například myčka na nádobí, mikrovlnná a horkovzdušná trouba, chladnička s mrazákem či drátěný program nebo osvětlení kuchyňského prostoru.

Kdo a kam si pořizuje rustikální kuchyni

Rustikální kuchyni si většinou pořizují lidí, kteří milují klid a pohodu domova a vědí, že kuchyně je v podstatě srdcem jejich obydlí. Upřednostňují tradiční hodnoty, hledají i kvalitní nábytek, který se vymyká průměru svým zpracováním klasického materiálu – dřeva. Samozřejmě, že takováto kuchyně se hodí do podobně zařízeného bytu či domu. A nevadí, jestli je byt v panelovém či zděném domě, záleží pouze na vkusu a představivosti majitele.

Charakteristické prvky rustikální kuchyně a její zpracování

Existuje řada charakteristických prvků, které nám pomohou vybrat rustikální kuchyni dle požadavku klienta. Je totiž mnoho variant i návrhů kuchyně, která se dá označit jako rustikální. Pro někoho to může být návrat k tradicím – selská varianta rustikální kuchyně, pro jiného například inspirace francouzským stylem ala Provence, pro dalšího například oblíbené 19. století. Zpracování všech komponentů klasické kuchyně záleží na použitých materiálech. Zde se potom vše promítne i do ceníku kuchyně.

Materiály použité pro výrobu rustikálních kuchyní

Klasická rustikální kuchyně bývá vyrobena z dřevěného masivu. Většinou se jedná o odolné dřeviny, jakými jsou olše, dub, kaštan, ořech nebo višeň. Takováto kuchyně velmi proteplí a ozdobí váš domov. Dalším, poněkud levnějším materiálem je využití dřevotřísky a kvalitních dekorových folií s možností patiny.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 114747 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0