Výběr kuchyňské linky

Výběr kuchyňské linky

15. 2. 2012, 14:55

Když jsme postaveni před nutnost rekonstrukce svojí stávající kuchyně nebo dokonce koupě zcela nové kuchyňské linky, rádi bychom si vybírali mimo jiné také podle její celkové ceny. Ve skutečnosti je to však poněkud nereálné

Hobby market – prodejny nábytek – kuchyňské studio

Při pečlivějším hledání zjistíme, že máme prakticky jen tři možnosti cenových okruhů, ve kterých se při našem hledání budeme pohybovat. Pochopitelně se budeme zatím bavit jen o vybavení kuchyňským nábytkem, tvořeným spodními skřínkami s pracovní deskou a skřínkami vrchními, závěsnými. Zcela stranou proto dnes ponecháme veškeré kuchyňské spotřebiče, dřezy, vodovodní baterie i obklady kuchyní

První, tou nejlevnější možností výběru skřínek naší nové kuchyňské linky, je návštěva některého z hobbymarketů nebo i vybraných supermarketů obchodních center našich měst. Zde si můžeme vybrat kuchyňské skřínky v cenové relaci už od několika set korun, včetně veškerého potřebného kování a dvířek.

Levné kuchyně ze supermarketu

Sestava cca třímetrové kuchyňské linky nás tak po dokoupení kuchyňské desky a akčního dřezu s pákovou baterií vyjde u těch nejlevnějších typů, a pokud navíc narazíme na akční zboží, na slabých pět tisíc korun. Skřínky je sice potřeba po dodání smontovat, ale díky poměrně přesnému návodu a potřebě jen toho nejzákladnějšího nářadí, si s tím poradí i průměrně zručný kutil.

O něco dražší kuchyně z obchodu s nábytkem

Přesto tuto levnou, rychlou a jednoduchou variantu volí jen velmi málo zájemců. Daleko většímu zájmu se, už i pro daleko širší sortiment, těší nabídka kuchyňských skřínek a vybavení obchodních domů s nábytkem.Ty sice původně také nabízely a proklamovaly ty nejlevnější produkty na trhu, určené průměrně zručným kutilům, ale v současné době se svými cenami blíží více cenám ze specializovaných kuchyňských studií. Nabídka těchto obchodů sice nabízí i vestavěné spotřebiče, ovšem jejich omezená nabídka se nemůže vyrovnat nabídce již zmíněných studií.

Originalita kuchyňských studií

Poměrně limitující je u nabídky velkých obchodních řetězců s nábytkem i určitá uniformita vzhledu jednotlivých komponentů, vycházející však z pochopitelných důvodů. Zájemci o širší škálu moderního designu i rustkálních provedení kuchyňských linek se proto musí obrátit na specializovaná kuchyňská studia nebo přímo na truhlářské firmy, specializované na individuální výrobu kuchyňských linek. Ovšem zde už musíme počítat s podstatně vyššími cenami, vyváženými však skutečně originálním provedením přesně podle našich představ a přání.elnar.czDalší informace o kuchyních naleznete na našem domovském webu elnar.cz.
Zobrazení: 104741 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0